• Forumu kullanabilmek için lütfen üye olunuz. 😊

Nuvoton İşlemci Reset Atma Kodu

Argeolog

Admin
Yetkili
Kod:
NVIC_SystemReset();

Program Apromda Çalışıyorsa Aprom'a Reset Atar.
LDROM da çalışıyorsa LDROM'a Reset atar.

Aprom'da Reset attığınızda program LDROM'dan başlamaz.

İşlemci İlk Baştan başlasın istiyorsanız yani LDROM dan aşağıdaki komutu kullanmalısınız.

SYS_UnlockReg(); SYS_ResetChip(); SYS_LockReg();

Son düzenleme:
Merhabalar. M031SD2AE kullanıyorum. Yukarıdaki kodlarla yalnızca APROM'a geri dönüyor(ya da LDROM'daki UART ISP kodu başlamıyor). Özdisandan G.K. ile görüşmemde, APROM'da çalışırken LDROM'a geçebilmemin tek yolunun enerji kesintisi olacağını söylemesinin üzerine ISP masaüstü uygulamasındaki Connect'e basıp haberleşmeyi beklemesini sağladıktan sonra, kendi kartımda yer alan ICE portundaki RST ve VSS pinlerini kısadevre ettirip, LDROM'daki UART_ISP ile haberleşmenin başladığını hayretle gördüm. İşin kötü tarafı, prototip hazırlarken, enerji kesintisine ihtiyaç olduğuna dair bir bilgim yoktu.
Eğer açıklamamın aksi mevcutsa yardımlarınızı bekliyorum. Yazılımsal resetleme ile bootload moduna geçebilirsem harika olur.
Şimdiden çok teşekkürler...

FMC

Üye
Merhabalar,

Kod:
SYS_UnlockReg();
FMC_Open();
FMC_SetBootSource(1);
NVIC_SystemReset();

Bu işlemi ben M480 işlemcisinde kullanıyorum ama M261 serisindede buna benzer bir kod ile APROM da çalışırken LDROM a geçebiliyorsunuz. Burada yapılan işlem işlemcinin nereden başlayacağını ayarlayıp reset atıyorsunuz. Ama M031 de durum farklıysa ona dair bir bilgim yok. FMC.c dosyasında fonksiyonları bir incelerseniz belki işinize yarayabilir.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Az önce verdiğiniz komutlarla programı derleyip mcu ya yeniden yükledim. LDROM'dan boot etti ve programım başladı. Daha sonra config ayarlarının işi bozduğunu gördüm. Her program yüklemede(ICP ile) config'in APROM'dan başlatan bir versiyonunun, kontrolüm olmadan yüklendiğini farkettim. Bu problemi ortadan kaldırdıktan sonra, konu başlığında belirtilen üçlü komut ile bile doğrudan LDROM'dan boot etmeye başladı.
Yeterince dikkat etmeden, verdiğiniz bilginin doğruluğunu sorguladığım için özür dilerim. Bir bilgi bu kadar kolay itibarsızlaştırılmamalıydı. İyi çalışmalar...